Kolejne wyróżnienie dla Nakła nad Notecią

Rzeczpospolita nagrodziła Zielonymi Orłami osoby, firmy i samorządy zaangażowane w walkę związaną ze zmianami klimatycznymi. Wśród wyróżnionych przez ogólnopolski dziennik ekonomiczno-prawny na gali „Walka o Klimat” znalazła się gmina Nakło nad Notecią.

Wyróżnienie, które przypadło naszej gminie zostało przyznane za wprowadzenie z powodzeniem systemu selektywnej zbiórki odpadów.Gala wręczenia nagród odbywała się w trybie on-line, a w jej trakcie głos w imieniu Nakła nad Notecią zabrał zastępca burmistrza Piotr Kalamon. Podkreślił, że nagroda ta należy się mieszkańcom, którzy zaakceptowali innowacyjny pomysł i chętnie z niego korzystają.

Jak czytamy w materiale Rzeczypospolitej podsumowującym przyznanie nagród: „Rozwiązanie pozwoliło zwiększyć poziom partycypacji mieszkańców w zbiórce odpadów, uczyniło proces bardziej efektywnym, podwyższyło poziomy recyklingu. Do Nakła przyjeżdżają samorządowcy z całego kraju, by sprawdzić, jak działa system, a samorząd zdobywa nagrody za swój pomysł. Osiąga też progi wyznaczane przez Unię Europejską na długo przed resztą kraju i czyni tak od co najmniej dobrych dziesięciu lat”.

Urząd Miasta i Gminy Nakło nad Notecią