Kolejni nietrzeźwi kierujący – zatrzymani

450

Szubińscy policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego kolejnych nietrzeźwych kierujących. Policjanci przypominają, że nietrzeźwi na drogach stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg.

Wczoraj (06.08.20) dwóch nieodpowiedzialnych kierowców zostało wyeliminowanych z ruchu drogowego. Pierwszy z nich to rowerzysta, który został zatrzymany do kontroli drogowej o godzinie 17.20 w Rynarzewie. Podczas rozmowy z 54-latkiem mundurowi wyczuli od niego alkohol. Badanie alkomatem wykazało w organizmie mieszkańca gminy Szubin ponad dwa promile alkoholu. Nietrzeźwy rowerzysta otrzymał mandat karny w wysokości 500 złotych.

Tego samego dnia, szubińscy policjanci o godzinie 18:00 w Turze zatrzymali do kontroli drogowej forda. Kierujący, 58-letni mieszkaniec gminy Szubin miał  w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Policjanci zatrzymali mężczyźnie uprawnienia do kierowania pojazdami.

Niebawem mieszkaniec gminy Szubin ponownie spotka się z mundurowymi i usłyszy zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, za co zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. O dalszym losie 58-latka zdecyduje sąd.

Policjanci przypominają, że nietrzeźwi na drogach stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg.

mł. asp. Zofia Wrzeszczp.o. Oficera prasowego KPP Nakło nad Notecią    

zdjęcie ilustracyjne