Kolejny pijany kierowca zatrzymany po zgłoszeniu innego uczestnika ruchu

Prawie 2 promile alkoholu miał w organizmie kierowca renault zatrzymany wczoraj przez policjantów z Mroczy. 57-latek wpadł, bo sposób w jaki prowadził auto wydał się podejrzany osobom, które jechały za nim.

Zgłoszenie o tym, że trasą Bydgoszcz – Mrocza przemieszcza się zielony renault, którego kierowca prawdopodobniej jest pijany, wpłynęło na stanowisko kierowania nakielskiej komendy wczoraj (1.08.19) po 14. Zgłaszająca podejrzewała, że mężczyzna auta jadącego przed nią prawdopodobnie jest pijany, gdyż pojazd jechał całą szerokością drogi.

Wskazany w zgłoszeniu renault został zatrzymany przez policjantów z Mroczy na jednej z miejskich ulic. Już na pierwszy rzut oka widać było, że siedzący za kierownicą 57-latek jest kompletnie pijany. Poza tym, w jego aucie policjanci znaleźli butelki po alkoholu, co mogło świadczyć o tym, że kierowca niedawno pił.

Mieszkaniec Mroczy został dowieziony do komisariatu, gdzie sprawdzono jego trzeźwość. Alkomat wykazał w organizmie kierowcy prawie dwa promile, dlatego też mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy, a po wykonaniu niezbędnych czynności przekazali pod opiekę rodzinie.

Dzięki właściwej reakcji przypadkowych świadków, którzy o swoich podejrzeniach powiadomili odpowiednie służby, 57-latek niebawem usłyszy zarzuty. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka kara pieniężna. Sprawą zajmie się sąd.

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią