Kolejny śmiertelny wypadek pod Tucholą. Nie żyje 50-letnia pasażerka

W sobotę (10.08.2019r.) na drodze wojewódzkiej nr 240 w miejscowości Piastoszyn doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch aut osobowych. Policjanci wstępnie ustalili, że kierujący fordem na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków ruchu, następnie stracił panowanie nad pojazdem i czołowo zderzył się z nissanem jadącym z naprzeciwka.

Do zdarzenia doszło około godz. 10.00. Funkcjonariusze drogówki skierowani na miejsce wstępnie ustalili, że kierujący fordem, 42 – letni mieszkaniec gm. Tuchola jadąc od strony Tucholi, w kierunku  Chojnic, na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków ruchu, następnie stracił panowanie nad pojazdem i czołowo zderzył się z nissanem jadącym z naprzeciwka.

Policjanci na miejscu wykonali oględziny, zabezpieczyli ślady i przesłuchali świadków zdarzenia. Droga w tym miejscu była zablokowana. Obaj kierujący byli trzeźwi.  Wszyscy uczestnicy zdarzenia z obrażeniami ciała zostali przetransportowani do szpitala. Niestety pasażerka z nissana zmarła wczoraj (11.08.2019r.) w szpitalu. Tucholscy śledczy pod nadzorem miejscowej prokuratury wyjaśniają wszystkie okoliczności tego tragicznego wypadku.

Policja apeluje do kierowców o rozwagę i zdrowy rozsądek, który z pewnością pomoże uniknąć zdarzeń na drodze.

fot. Weekendfm

autor: mł. asp. Bartosz Wiese