Kolekcjonerzy wrażeń. FERIE online z Muzeum Okręgowym

255

W tym roku, zapraszamy dzieci i młodzież, wyjątkowo do zabaw ze sztuką online. Przygotowaliśmy karty „Kolekcjonera Wrażeń”. Karty działań rozpoczynają serię zabaw, gier, zagadek, „przepisów”, „receptur” oraz tajemnic związanych z zagadnieniami plastycznymi, związanymi z dziełami sztuki – dumnie kolekcjonowanych, konserwowanych i wystawianych w naszym Muzeum.

Mamy zimę, więc we wszystkich pracach biorący udział w zabawie odnajdą i być może odczują siarczysty mróz, miękki śnieg, graficzne wyciszenie oraz zaskakujące kolory – zaprasza Dominika Lewandowicz z MOB.

Podczas ferii, na łamach kart, opowiemy o tym w jaki sposób używając różnego rodzaju plam, linii, tworzył prace Leon Wyczółkowski. Czym jest technika lawowania i dlaczego nie potrzebujemy używać w niej prawdziwej lawy. Zobaczymy ile oddechu jest w pracach Tymona Niesiołowskiego i jak tworzył perspektywę powietrzną. Jak „planował” rozłożenie barw i detali aby stworzyć górski krajobraz. Odkryjemy ciekawe postacie kolędników w pracy Piotra Wolińskiego i zachęcimy do zrobienia przedziwnej maski. W dziele Stefana Filipkiewicza, które niczym naukowcy weźmiemy  „pod lupę”, przeanalizujemy skąd się bierze tęczowy śnieg i w jaki sposób artysta stworzył tak wiele kolorowych bieli.

Zachęcamy do pobierania kart, kolekcjonowania i eksperymentowania. A kiedy już będziemy mogli otworzyć drzwi Muzeum, zapraszamy do obejrzenia prac na żywo.

Karty działań publikowane będą na portalach społecznościowych oraz stronie internetowej www.muzeum.bydgoszcz.pl  i przygotowane do bezpłatnego pobrania we wtorki i czwartki w dniach: 7, 12 i 14 stycznia.

Zapraszamy do wspólnego odkrywania tajników sztuki.

Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy