Kompletnie pijany kierowca sprawcą zdarzenia drogowego

Prawie 3 promile alkoholu miał w organizmie mieszkaniec Bydgoszczy, którego na miejscu zdarzenia drogowego w Małych Rudach zatrzymali szubińscy mundurowi. Nieodpowiedzialny kierowca niebawem usłyszy zarzuty.

Zgłoszenie o tym, że w miejscowości Małe Rudy w gminie Szubin zderzyły się dwa auta, dyżurny policji otrzymał wczoraj (4.02.20) przed 18:00. Kiedy na miejsce dojechał patrol w rozmowie z jednym z uczestników ustalił, że kierowca skody zjechał na przeciwny pas ruchu, gdzie uderzył w jadącego prawidłowo mercedesa.

Kierowca mercedesa szybko wyszedł ze swojego auta i poszedł sprawdzić, czy mężczyzna, który prowadził skodę nie potrzebuje pomocy medycznej. Kiedy tylko otworzył drzwi od skody wyczuł silną woń alkoholu, dlatego natychmiast zabrał kierowcy kluczyki uniemożliwiając mu tym samym dalsza jazdę, a na miejsce wezwał odpowiednie służby.

Przekazany mundurowym 60-letni kierowca skody był zamroczony alkoholem. Alkomat wykazał w jego organizmie prawie 3 promile. Z racji tego, że mieszkaniec Bydgoszczy nie wymagał hospitalizacji, został przekazany pod opiekę rodzinie.

Niebawem kryminalni przedstawią mu zarzuty za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, a sprawa trafi do sądu. Nieodpowiedzialny kierowca odpowie także za spowodowanie kolizji drogowej. Bydgoszczaninowi grożą dwa lata więzienia.

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

zdjęcie ilustracyjne