Koncert uczestników zwieńczył Mistrzowski Kurs Wokalny w Więcborku

Pogoda w niedzielę dopisała, a stworzony do letniego wypoczynku urokliwy zakątek naszego miasta znów wypełniła muzyka. Po raz kolejny w tym sezonie na Placu Jana Pawła II, na tle wyjątkowej scenerii Jeziora Więcborskiego, stanęła nasza scena plenerowa. Przed licznie przybyłą publicznością wystąpili na niej uczestnicy drugiej edycji Mistrzowskiego Kursu Wokalnego, który prowadzili w Więcborku Maestro Andrzej Dobber i Maestro Andrzej Lampert. Niedzielny koncert, poprowadzony przez Ewelinę Stus, był podsumowaniem kursu i okazją do wręczenia młodym śpiewaczkom i śpiewakom certyfikatów jego ukończenia.

Mistrzowski Kurs Wokalny już po raz drugi ściągnął do Więcborka śpiewaków z różnych stron Polski. Przez cały miniony tydzień, pod okiem Mistrzów Andrzeja Dobbera i Andrzeja Lamperta młodzi artyści szlifowali swój kunszt wokalny, a o tym, że są to niezwykle utalentowani śpiewacy, mogli się przekonać widzowie niedzielnego koncertu finałowego. Wykonawcom śpiewu operowego na scenie towarzyszyły uznane akompaniatorki: Monika Kolasińska, Alicja Tarczykowska oraz Dorota Kuczyńska. Dyrektor artystyczna wydarzenia Brygida Dobber czuwała nad przebiegiem zarówno warsztatów artystycznych, jak i koncertu wieńczącego przedsięwzięcie.

Przed więcborską publicznością wystąpili także najmłodsi adepci trudnej sztuki śpiewu. Dziewczęta Helena i Leonia Lampert piosenką Michaela Jacksona “We are the world” otworzyły niedzielny koncert, a syn Maestro Andrzeja Dobbera Vincent zakończył znakomitym wykonaniem “Bohemian Rhapsody” grupy Queen.

Jak pokazały obie edycje Mistrzowskiego Kursu Wokalnego, udział niezwykle utalentowanych uczestników, jak i wysokie kwalifikacje prowadzących, a także ogromne zainteresowanie mieszkańców tłumnie przybywających na koncerty finałowe, wynoszą nasze lokalne przedsięwzięcie do rangi bardzo ważnego wydarzenia kulturalnego w regionie, które honorowym patronatem objął Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki.

Dzięki przychylności “jednego z najwybitniejszych barytonów na świecie” Maestro Andrzeja Dobbera, dla którego Więcbork jest rodzinnym miastem, dzięki przychylności gminnych i wojewódzkich władz samorządowych oraz ich i sponsorów hojności, mamy pewność, że Mistrzowski Kurs Wokalny na stałe wpisze się do kalendarza wydarzeń kulturalnych w naszym mieście.

Drugą edycję Mistrzowskiego Kursu Wokalnego w Więcborku wsparł finansowo Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego, mecenasami były firmy BEMIX Sp. z o.o. i STOART, partnerem głównym Województwo Kujawsko-Pomorskie, patronatem honorowym objął wydarzenie Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki, natomiast patronatem medialnym Polskie Radio PiK.

Katarzyna Włodarczak UM Więcbork