Kontrole prędkości na drogach powiatu nakielskiego

Działania pod kryptonimem „Prędkość” prowadzili w piątek na powiatowych drogach funkcjonariusze nakielskiej „drogówki”. Akcja miała na celu zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych związanych z nadmierną prędkością oraz poprawę bezpieczeństwa na trasach.

W miniony piątek (20.09.19) na powiatowych drogach funkcjonariusze nakielskiego referatu ruchu drogowego prowadzili działania prewencyjne pod kryptonimem „Prędkość”.

Nadmierna prędkość w dalszym ciągu jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Aby do tych zdarzeń nie dochodziło, mundurowi cyklicznie prowadzą działania przyczyniające się do poprawy bezpieczeństwa na trasach. Podczas działań policjanci dyscyplinowali kierowców i sprawdzali, jak stosują się oni do ustanowionych na trasach ograniczeń prędkości.  

Podczas działań funkcjonariusze ujawnili 38 wykroczeń związanych z przekraczaniem dozwolonej prędkości. Wobec kierowców, którzy złamali przepisy zastosowano odpowiednie środki prawne. Nie obyło się bez mandatów, których policjanci wystawili 17.  Na kontrolowanych trasach było bezpiecznie. Nie odnotowano żadnego wypadku drogowego.

podkom. Justyna Andrzejewska  – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią