Kontrole trzeźwości kierowców na krajowej „dziesiątce”

Eliminowanie z ruchu pijanych kierowców, potencjalnych sprawców zdarzeń drogowych, było głównym celem działań, jakie w miniony poniedziałek (17.02.20) prowadziła Policja w czterech powiatach, przez które przebiega droga krajowa nr 10. W powiecie nakielskim działania te prowadziła „drogówka”.

Pijani kierowcy są zagrożeniem dla siebie, ale także dla innych uczestników ruchu. Dekoncentracja, zła ocena sytuacji drogowej związane z alkoholem w organizmie powodują, że kierowcy ci doprowadzają do zdarzeń drogowych. Czasem tragicznych w skutkach.

Działania ukierunkowane na eliminowanie pijanych kierowców z ruchu prowadzili w miniony poniedziałek (17.02.20) wspólnie mundurowi z czterech powiatów: nakielskiego, bydgoskiego, lipnowskiego oraz toruńskiego. Kontrole trzeźwości kierowców prowadzone były na drodze krajowej nr 10, która przebiega przez te powiaty.

W powiecie nakielskim w akcję włączyli się funkcjonariusze z referatu ruchu drogowego. Dwa patrole „drogówki” skontrolowały trzeźwość łącznie 1099 kierowców. Wszyscy kontrolowani byli trzeźwi.    

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią