Królowa Brytyjska odpisała uczniom Szkoły Podstawowej w Łobżenicy!

18. 02. 2020 r. uczniowie klas: 2a i 2c Szkoły Podstawowej im. KEN w Łobżenicy otrzymali odpowiedź od Królowej Zjednoczonego Królestwa – Elżbiety II. Przypomnijmy, że z okazji Świąt Bożego Narodzenia klasy na lekcjach j. angielskiego przygotowały listy z życzeniami świątecznymi. Królowa za pośrednictwem swojej Damy Dworu podziękowała uczniom za przesłane listy oraz życzenia świąteczno-noworoczne. Królowa niestety nie może przyjąć naszego zaproszenia, ale jest zadowolona, że uczniowie podczas lekcji języka angielskiego poznają również historię Jej kraju. Do listu dołączone zostały ulotki opisujące wczesne życie Królowej, opis jej dnia oraz opis miejsca zamieszkania – Pałacu Buckingham.

Obie klasy z entuzjazmem zareagowały na przesłane listy. Z uwagą słuchały i zadawały pytania o szczegóły życia Królowej, czy jej domu.

Zarówno uczniowie klasy: 2a jak i 2c wyraziły chęć napisania kolejnych listów – tym razem będą to życzenia z okazji już 94. urodzin Królowej Elżbiety II, które będzie obchodziła 21 kwietnia br. Już przygotowujemy się  do zaprojektowania kartek i  ułożenia treści życzeń, które zostaną w nich zapisane.

 mgr Sandra Soja