,,Krzyżówka z nakielską Policją” rozwiązana wzorowo

Pod hasłem „Krzyżówki z nakielską Policją” policjanci zajmujący się profilaktyką nieletnich zorganizowali konkurs. Przedsięwzięcie skierowane było do dzieci w wieku od 6 do 9 lat z terenu powiatu nakielskiego. Z ogromną radością doliczyliśmy się ponad 200 rozwiązanych przez dzieci krzyżówek. Wielkie brawa!W miniony piątek (30.08.19) w Komendzie Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią odbyło się rozstrzygnięcie konkursu powiatowego  ,,Krzyżówka z nakielską Policją”. Konkurs ten jest inicjatywą nakielskich policjantów zajmujących się profilaktyką nieletnich. Do udziału w konkursie zaproszono dzieci w wieku od 6 do 9 lat z terenu powiatu nakielskiego.

Konkurs został ogłoszony w trakcie trwania wakacji. Dzieci rozwiązując krzyżówkę, musiały stawić czoła 25 zagadnieniom, które dotyczyły właściwych zachowań w trudnych sytuacjach. Rozwiązaniem było hasło ,,Bezpieczne wakacje z Policją”.

Do nakielskiej komendy wpłynęło ponad 200 kart z rozwiązanymi krzyżówkami. Ta ilość sprawiła, że komisja losująca miała mnóstwo pracy, ale i powodów do radości. Wylosowanych zostało 10 kart z nazwiskami laureatów.

Zwycięzcy zostali zaproszeni do nakielskiej komendy, gdzie organizatorzy obdarowali ich upominkami. Z rąk Naczelnika Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią – asp. sztab. Tomasza Wawrzyniak dzieci odebrały policyjne maskotki ,,Polfinki”, książeczki profilaktyczne i zabawki. Gratulowano uczestnikom, ich rodzicom i opiekunom za angażowanie się  w sprawy bezpieczeństwa w czasie wakacji.

Lista laureatów: Jan Zmudziński-Przedszkole Miejskie w Kcyni, Izabela Wiśniewska-Szkoła Podstawowa w Laskownicy, Wiktor Klonczynski-Szkoła Podstawowa nr 2 w Nakle nad Notecią, Rozalia Ignasiak-Szkoła Podstawowa  nr 3 w Nakle nad Notecią, Zofia Andrzejewska-Przedszkole Miejskie w Kcyni, Kacper Głowski-Szkoła Podstawowa w Paterku, Alicja Górak-Szkoła Podstawowa w Sadkach, Bartosz Żyźniewski-Szkoła Podstawowa w Białych Błotach, Nicola Bankert-Szkoła Podstawowa w Witosławiu, Jacek Goncarzewicz-Przedszkole ,,Wesoła Piątka” w Nakle nad Notecią.

Gratulujemy!

mł. asp. Zofia Wrzeszcz – p.o. Oficera prasowego KPP Nakło nad Notecią