Kujawsko -Pomorska Licealida w Pływaniu Drużynowym

Dnia 7.12.2022 r. w Rypińskim Centrum Sportu i Rekreacji odbyła sie Kujawsko Pomorska Licealida w Pływaniu Drużynowym dziewcząt i chłopców. Powiat Nakielski w tych zawodach reprezentowali uczniowie Zespołu Szkół im. S. Staszica z Nakła nad Notecią. Miło nam poinformować, że drużyna chłopców uplasowała się na 4 miejscu a dziewczęta zakończyły rywalizację na miejscu 8. Najciekawiej przebiegała rywalizacja zespołów sztafetowych, które decydowały o końcowej klasyfikacji szkół. Naszym chłopcom do podium zabrakło zaledwie 2 sekund.  W Rypinie odbyły się również starty indywidualne. W tej rywalizacji najlepiej poradzili sobie Filip Skubiszewski  w stylu klasycznym i Dominik Dytman w stylu grzbietowym, którzy zdobyli brązowe medale.

Kolejne miejsca na podium w finałach wojewódzkich dla naszych uczniów są efektem rozwijania sportowych pasji i pracy podczas zajęć pozalekcyjnych.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy wyników i życzymy kolejnych udanych startów.

Reprezentacja Staszica wystąpiła w składzie:

  • Dziewczęta: Iga Nowicka, Bogna Bąk, Oliwia Bartyzel, Olga Gajewska, Wiktoria Konewka, Nadia Ignasiak, Amelia Serwus
  • Chłopcy:  Filip Skubiszewski, Daniel Buława, Dominik Dytman, Cyprian Młynarczyk, Mikołaj Łasa, Wojciech Główczewski

Szczegółowe wyniku na stronie: http://pmszsrypin.pl/mistrzostwa-wojewodztwa-dziewczat-i-chlopcow-w-plywaniu-w-ramach-licealiady/

Artykuł: Marcin Kuliński