Laureaci z Szkoły Podstawowej Łobżenica w powiatowym konkursie na Lampę Roratnią

7 grudnia 2019 r. w Skrzatuszu, w świetlicy wiejskiej, odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród  i wyróżnień tegorocznym laureatom XXI Powiatowego Konkursu na „Lampę roratnią”.

Rokrocznie  organizatorem konkursu jest Centrum Upowszechniania Kultury w Szydłowie oraz Starostwo Powiatowe w Pile. Konkurs cieszy się dużą popularnością i zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży. Stwarza możliwości szerszego udziału młodych ludzi w konfrontacji osiągnięć rówieśniczych, wymiany doświadczeń artystycznych oraz kształtowania u uczestników konkursu emocjonalnego stosunku do tradycji, obrzędowości oraz sztuki sakralnej.

Na konkurs wpłynęło 261 prac uczniowskich z 25 placówek powiatu pilskiego. Jury postanowiło przyznać 20 nagród i 40 wyróżnień. W gronie laureatów znalazły się uczennice Szkoły Podstawowej im. Komisji Edukacji Narodowej w Łobżenicy: Marta Pufal z kl. 7c, która otrzymała nagrodę i Nadia Kanarek również z klasy 7c, której przyznano wyróżnienie. Należy dodać, iż w tym konkursie można zdobyć jedynie nagrodę lub wyróżnienie.

Ponadto szkołę reprezentowały jeszcze przepiękne lampiony: Szymona Barczyka i Oliwiera Dzika, ucz. klasy 4a oraz Faustyny Doliwka, ucz. klasy 5b.

Gratulujemy uczniom i opiekunom!

mgr Lucyna Pufal