Lewica pyta wojewodę – czy jesteśmy gotowi na drugą falę koronawirusa?

W ostatnim czasie docierają do nas informacje o tym, że epidemia COVID-19 przygasa w Polsce, również w naszym województwie, nie można jednak wykluczyć, że dojdzie do nowej fali zachorowań, a zdaniem wielu ekspertów jest to nawet bardzo prawdopodobne. Poseł Krzysztof Gawkowski pyta publicznie wojewodę, czy jesteśmy na taką okoliczność przygotowani.

– Nie wiemy, czy w najbliższych tygodniach, miesiącach nie przyjdzie nowa fala koronawirusa – powiedział na briefingu przed Urzędem Wojewódzkim poseł Krzysztof Gawkoski – Dzisiaj zwrócę się do wojewody kujawsko-pomorskiego z pismem, w którym będę prosił o przestawienie przygotowania do drugiej fali koronawirusa. Pan minister Szumowski od kilku tygodni zapowiada, że pierwszy, najtrudniejszy etap już za nami, ale prawdopodobieństwo nastąpienia drugiej fali jest olbrzymie – dopóki nie będzie szczepionki, która uchroni nas przed tą chorobą, dopóty musimy być gotowi, że miejsca w szpitalach może zabraknąć, że maseczek i różnego rodzaju środków ochrony może być za mało. Dlatego zwracamy się z prośbami i pytaniami o konkretne informacje – czy szpitale Województwa Kujawsko-Pomorskiego są przygotowane na sytuację, gdyby chorych było więcej?

Gawkowski podniósł również problematykę przygotowania szkół – Wytyczne ministerstwa dają wiele uprawnień wojewodzie, to w rękach wojewody kujawsko-pomorskiego jest odpowiedź na pytanie czy bezpiecznie będzie w polskich szkołach i czy szpitale są zabezpieczone w odpowiedni sposób. Nie może ten temat pozostać bez odpowiedzi, aby za 2-3 okazało się, ze nikt na tym nie panuje.

tekst – źródło: Portal Kujawski.pl

zdjęcia – źródło: FB P.H.