Los bywa przewrotny i czasem wcale nie trzeba go kusić

20 stycznia 2022 roku odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Trzeciewnicy. Tym razem zajęliśmy się omówieniem powieści Magdaleny Witkiewicz, bestsellerowej polskiej autorki. Pisarka od lat w swych książkach porusza trudne tematy samotności, poszukiwania sensu życia i dokonywania trudnych wyborów. Nie inaczej było w omawianej „Srebrnej łyżeczce”. To wzruszająca, książka o miłości Lidii i Konrada, która wydarzyła się w nieodpowiednim czasie. Przeczytamy tu o traumach, zdradzie, miłości, wybaczaniu i życiowej odwadze. Autorka przekonuje, że nie jest łatwo wymazać przeszłość, ale zawsze można starać się naprawić popełnione błędy.

Książka bardzo przypadła do gustu klubowiczkom. Tym bardziej, że czyta się ją przyjemnie i w szybkim tempie. Lektura tej powieści chwyta ze serce i skłania do myślenia, a opisana historia pozostaje z nami na długo.

Kolejne spotkanie odbędzie się 17 lutego 2022 r. Omawiać będziemy książkę Joanny Bator „Gorzko, gorzko”. Zapraszamy wszystkich miłośników dobrej literatury na spotkania.

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.

materiał: Kamila Matylis – Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Nakle nad Notecią