Ludzie lewicy od kilkunastu lat w Święto Pracy składają wiązankę kwiatów pod pomnikiem na nakielskim Rynku

Dzisiaj przypada Międzynarodowe Święto Pracy. Nie są to już czasy kiedy święto to obchodzi się hucznie. Dzisiaj w dobie utrzymującej się epidemii koronawirusa sprawy pracowników stają się ważne. „Utrzymanie miejsc pracy wymaga bowiem wzajemnego zrozumienia i ludzi pracy, ale też ich pracodawców. W ten świąteczny dzień w sposób szczególny powinniśmy wspomnieć o przedstawicielach tych branż, które są w sposób szczególne narażone na ryzyko styczności z wirusem COVID-19. Często mówić możemy nie tylko o tym, że ta praca służy tylko zarobkowaniu, ale staje się w sposób szczególny służbą. Stąd też o przedstawicielach tych wszystkich zawodów, a jest ich nie tak mało, warto wspomnieć ze szczególnym uznaniem. Docenić należy też przedstawicieli zawodów, którzy od lat podnosili głosy, że ich warunki płacowe mogą nie być zbyt sprawiedliwe, a także narzekali na warunki pracy, którzy gdy pojawiło się zagrożenie epidemiologiczne, na chwilę zawiesili walkę o swoje prawa, tylko skupili się na służbie drugiemu człowiekowi. Warto wspomnieć tutaj chociażby o młodych lekarzach czy pracownikach pogotowia” – pisze na portalu kujawskim.pl  Łukasz Religa.

Od kilkunastu lat w pierwszomajowy poranek, ludzie lewicy składają pod pomnikiem na nakielskim Rynku wiązankę kwiatów, nie inaczej było również dzisiaj, 1 maja 2020 roku. Z zrozumiałych względów związanych z bezpieczeństwem epidemiologicznym, tylko wydelegowane osoby lewicy z terenu powiatu nakielskiego miły taką możliwość upamiętnić tegoroczne Święto Pracy.

tekst i zdjęcia: Dariusz Wojciechowski

Kopiowanie, przetwarzanie, powielanie w całości lub w części treści opisu, zdjęć oraz wszelkich elementów graficznych a także przechowywanie w systemach wyszukiwania, umieszczanie na innych stronach www, przekazywanie, przesyłanie czy udostępnianie innym osobom wyżej wymienionych elementów bez zgody właściciela i autora jest zabronione. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. (Dz. U. z 2019 r. poz. 1231 z późn. zm.).