Marcin Sypniewski liderem listy Konfederacji

Komitet Wyborczy Konfederacja Wolność i Niepodległość przedstawił dziś jedynkę na liście w okręgu nr 4 – bydgoskim. Liderem listy okazał się Marcin Sypniewski, Prezes KORWiN na województwo kujawsko-pomorskie. Marcin Sypniewski ubiegał się już o stanowisko Europarlamentarzysty, dwukrotnie na fotel Prezydenta Bydgoszczy, a w tej chwili po raz drugi ubiegać się będzie o mandat do parlamentu polskiego.
Kandydat Konfederacji zwrócił uwagę na największe wg niego problemy, które zagrażają Polsce, czyli zbliżająca się katastrofa demograficzna oraz kryzys finansowy. Marcin Sypniewski uważa, że partie głównego nurtu poza jałowym konfliktem nie są w stanie zaproponować Polakom nic więcej niż rozdawnictwo i pogłębiający się konflikt polsko-polski. „Zawsze sukces gospodarczy bierze się z niskich podatków i wolności. Zamiast masowych kontroli i kolejnych regulacji musimy po prostu przestać przeszkadzać Polakom”- powiedział Sypniewski.
Bydgoscy Konfederaci przypomnieli również o zbiórce podpisów. Czas na zbiórkę jest w tych wyborach rekordowo krótki, niektóre mniejsze komitety nie mają szans na zebranie tak wielkiej ilości podpisów w całym kraju. Według przedstawicieli Konfederacji w Bydgoszczy podpisy zostaną zebrane wcześniej i z odpowiednią „górką”. Państwowa Komisja Wyborcza daje czas komitetom tylko do 3 września.
Konfederacja Bydgoszcz
zdjęcie-źródło: Tygodnik Bydgoski