Mieszkaniec Bydgoszczy stracił prawo jazdy bo przekroczył dozwoloną prędkość

Mieszkaniec Bydgoszczy na trzy miesiące stracił uprawnienia do kierowania pojazdami. Wszystko przez to, że w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 70 km/h. Za popełnione wykroczenie 22-latek został też ukarany wysokim mandatem.

W minioną sobotę (25.01.20) policjanci z nakielskiego referatu ruchu drogowego pełnili służbę na terenie gminy Nakło. Będąc w Ślesinie zauważyli nadjeżdżającą z dużą prędkością skodę. Policyjny wideorejestrator wykazał, że kierowca jechał przez obszar zabudowany z prędkością 120 km/h, gdzie zgodnie z obowiązującymi przepisami winien mieć na liczniku nie więcej niż 50 km/h.

Mundurowi zatrzymali skodę do kontroli. Za kierownicą siedział 22-letni mieszkaniec Bydgoszczy. W związku z przekroczeniem prędkości w obszarze zabudowanym o 70 km/h policjanci na okres 3 miesięcy zatrzymali kierowcy uprawnienia do kierowania pojazdami i ukarali 500 złotowym mandatem. Do konta kierowcy dodanych zostanie też aż 10 punktów karnych.

Nadmierna prędkość w dalszym ciągu jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych, dlatego też policja apeluje do kierowców o rozsądną i zgodną z przepisami jazdę.

mł. asp. Zofia Wrzeszcz – p.o. Oficera prasowego KPP Nakło nad Notecią

zdjęcie ilustracyjne