Mikołaj prosto z lasu

Nie jest wcale trudno zostać Mikołajem. Przekonali się o tym leśnicy z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu, Nadleśnictwa Runowo i Lutówko. Wspólnie podarowaliśmy odrobinę radości dzieciom z domów dziecka.

Na prezenty od Mikołaja najbardziej zawsze czekają dzieci. Co do tego nie ma żadnych wątpliwości. To przecież ogromna radość otwierać paczuszkę z niespodzianką. Jak się jednak okazuje dawanie prezentów może przynieść równie dużo radości, a może nawet więcej niż ich otrzymywanie.

Skąd to wiemy? Otóż w tym roku Polskie Radio Pik ogłosiło na antenie akcję dla słuchaczy, która miała na celu zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy dla domu dziecka w Małej Cerkwicy. Wiadomo przecież, że tam gdzie są dzieci te potrzeby są duże i praktycznie ciągłe. Razem z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Toruniu oraz Nadleśnictwem Lutówko przyłączyliśmy do tej akcji i postanowiliśmy chociaż w drobny sposób wesprzeć dzieci z domu dziecka.

Placówka otrzymała od nas nie tylko wsparcie finansowe, ale również pomoc rzeczową. Zorganizowaliśmy zbiórkę pieniędzy w Nadleśnictwie i za zebraną kwotę kupiliśmy trochę najpotrzebniejsze rzeczy, które mamy nadzieje ułatwią dzieciom zwyczajne codzienne funkcjonowanie. Ponadto dzieci otrzymały maskotki i słodycze, a w siedzibie Radia Pik czekało na nich również wiele niespodzianek.

Dom dziecka w Małej Cerkwicy nie był jedynym, który w ten mikołajkowy dzień został przesz nas obdarowany. Odwiedziliśmy również dom dziecka w Więcborku. Znajduje się on na terenie naszego nadleśnictwa więc i tutaj chcieliśmy podarować dzieciom odrobinę radości. Słodycze i upominki wywołały mnóstwo uśmiechu.

Był to niewątpliwie dzień pełen radości i wzruszeń.

Dla nas najlepszym prezentem tego dnia była radość i uśmiech na twarzach dzieci.

Mamy nadzieję, że będzie gościł na nich jak najczęściej.

Anna Lemańczyk – Nadleśnictwo Runowo