Mili goście w nakielskiej komendzie

Zdarza się, że w nakielskiej komendzie policji goszczą dzieci z różnych placówek oświatowych z terenu powiatu nakielskiego. Wczoraj (17.09.19) policjantów odwiedzili uczniowie z nakielskiej „dwójki” oraz przedszkolaki z „Wesołej piątki”.

Policjanci z nakielskiej komendy często spotykają się z najmłodszymi. Zdarza się, że to dzieci przychodzą w odwiedziny do policjantów i na miejscu przyglądają się ich pracy, a przy okazji zwiedzają komendę.

Wczoraj (17.09.19) policjantów odwiedzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz dzieci z Przedszkola Wesoła Piątka z Nakła. Pracę mundurowych przybliżała im mł. asp. Zofia Wrzeszcz.
Dzieci zwiedziły między innymi stanowisko kierowania, gdzie dowiedziały się na czym polega praca dyżurnego jednostki. Miały też możliwość zapoznać się z pracą funkcjonariusza dyżurującego w tzw. policyjnym areszcie. Ci, którym nie zabrakło odwagi zwiedzili także pomieszczenie przejściowe, gdzie przed osadzeniem w areszcie przebywają zatrzymani.

Goście mieli też okazję porozmawiać z policjantami pełniącymi na co dzień służbę w referacie patrolowo – interwencyjnym oraz przewodnikiem psa służbowego, który zaprezentował krótki pokaz tresury zwierzęcia oraz omówił zasady zachowania w kontakcie z obcym zwierzęciem. Maluchy obejrzały też policyjne radiowozy oraz tzw.: „Niebieski Pokój”, w którym zazwyczaj policjanci wykonują czynności z małoletnimi.

Na zakończenie wizyty mł. asp. Zofia Wrzeszcz przeprowadziła dla dzieci krótką lekcję na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Maluchy zostały zapoznane z wybranymi przepisami ruchu drogowego, poznały znaczenie wybranych znaków drogowych oraz usłyszały kilka słów na temat odblasków. Po tej, jakże pożytecznej lekcji dzieci otrzymały odblaski oraz kolorowanki ufundowane przez Gminne Komisje Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Nakła i Mroczy.   

podkom. Justyna AndrzejewskaOficer prasowy  KPP Nakło nad Notecią