Mistrzostwa Gminy Nakło w Mini Piłce Nożnej Chłopców

23 września 2019 roku na boisku „Orlik” przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 3 w Nakle odbyły się Mistrzostwa Miasta i Gminy Nakło w kategorii Igrzysk Dzieci w Mini Piłce Nożnej Chłopców. W mini piłce nożnej zespoły składają się z dziesięciu zawodników. Podczas gry pięć zawodników w polu plus bramkarz. Zawody rozgrywane są zgodnie z przepisami PZPN z małymi uproszczeniami, jak np.: gra bez spalonego, zmiany hokejowe. Do rywalizacji przystąpiło sześć szkół. Nakielskie podstawówki nr 2, 3 i 4, Szkoły Podstawowe z Występu, Ślesina i Paterka. Zawody rozgrywano systemem „każdy z każdym” w dwóch grupach 2 x 8 minut. Po rozgrywkach grupowych pierwsze zespoły awansowały do finału natomiast drużyny z drugich miejsce grały mecz o III, natomiast z trzecich o V miejsce. Po przeprowadzonym losowaniu kolejność spotkań w grupach była następująca:

GRUPA A

Szkoła Podstawowa nr 2 w Nakle –  ZS-P w Paterku  0:1

ZS-P nr 3 w Nakle – Szkoła Podstawowa nr 2 w Nakle  4:6

ZS-P nr 3 w Nakle – ZS-P w Paterku  2:2

GRUPA B

ZS-P nr 4 w Nakle –  ZS-P w Ślesinie  7:0

ZS-P w Ślesinie – ZS-P w Występie  0:3

ZS-P w Występie – ZS-P nr 4 w Nakle  1:3

Mecz o V miejsce:

ZS-P nr 3 w Nakle – ZS-P w Ślesinie   2:0

Mecz o III miejsce:

ZS-P w Występie – Szkoła Podstawowa nr 2 w Nakle  1:5

Mecz o I miejsce:

ZS-P nr 4 w Nakle – ZS-P w Paterku    4:1

Ostateczna kolejność:

1 m. ZS-P nr 4 w Nakle nad Notecią

2 m. ZS-P w Paterku

3 m. Szkoła Podstawowa nr 2 w Nakle nad Notecią

4 m. ZS-P w Występie

5 m. ZS-P nr 3 w Nakle nad Notecią

6 m. ZS-P w Ślesinie

Zwycięski zespół zagrał w składzie: Dawid Bembnista, Tomasz Ksobiech, Marcel Lewandowski, Szymon Małkowski, Nikodem Młynarczyk, Filip Nowak, Filip Perdoch, Filip Śliwiński i Antoni Wierzewski opiekunem zespołu jest pan Paweł Juszczak.

Organizatorem zawodów był Zespół Obsługi Oświaty i Rekreacji oraz Szkolny Związek Sportowy w Nakle. Zwycięski zespół otrzymał pamiątkowy dyplom i puchar a pozostałe drużyny dyplomy. Zespół chłopców z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 w Nakle będą reprezentowali naszą gminę na zwodach powiatowych, które odbędą się 1 października o godzinie 9.00 na boisku „Orlik” w Szkole Podstawowej nr 2 w Nakle.

SZS Nakło