Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Dwuboju Nowoczesnym

Dnia 3.06.2023 eoku zawodnicy UKS Czwórka Nakło brali udział w Mistrzostwach Województwa Kujawsko Pomorskiego w Dwuboju Nowoczesnym, które odbywały się w Grudziądzu. Jest to dyscyplina sportowa łącząca pływanie i bieganie. Każdy uczestnik musi pokonać odcinek na pływalni i bieżni. Dystans pływania i biegania uzależniony jest od wieku uczestników. W Grudziądzu nasz klub wystawił zawodników w dwóch kategoriach. W pierwszej startowali 10 latkowie, którzy pływali 50m a ich wynik mnożony był przez 3 po czym biegli 600m. Suma czasów pływania i biegania decydowała o klasyfikacji końcowej. Tu najbliżej podium był Cyprian Nowacki, któremu niewiele zabrakło do trzeciego miejsca. W drugiej kategorii 15lat i starsi zawodnicy mieli do pokonania 200m na pływalni i 2km biegu.

W tej kategorii najlepiej poradziły sobie dziewczyny, które zajęły całe podium.

  1. Bogna Bąk
  2. Lena Bzdawka
  3. Iga Nowicka

Dobry występ zaliczył również Klaudiusz Sobczak, który w klasyfikacji 14 latków stanął na 3 stopniu podium.

Medalowa dla nas okazała się również rywalizacja sztafet 4x50m pływanie + 4x300m bieg. Lena Bzdawka, Marcin Pietrzykowski, Dominik Kraiński i Tymoteusz Sobczak zdobyli miejsce trzecie.

Gratulujemy osiągniętych wyników a wszystkim startującym życzymy wielu sukcesów. W Grudziądzu wystartowało 18 zawodników UKS 4 Nakło.

Dziękujemy za zaproszenie i możliwość sprawdzenia swoich umiejętności nie tylko w wodzie. Będziemy szlifować formę by w przyszłym roku pokazać jeszcze więcej umiejętności i przygotować formę szczególnie biegową. Słowa uznania dla wszystkich startujących tych starszych i tych młodszych. Upalne słońce na biegach dawało popalić. Pokazaliście serce i charakter bo nie były to łatwe zawody.

Udział w zawodach odbył się w ramach realizacji projektu pt. „Start ze słupka, starty z wody, trenuj z nami na zawody. Nakielska Liga Pływania 2023”, który otrzymał wsparcie UMiG w Nakle nad Notecią w ramach konkursu dla organizacji pozarządowych.

Szczegółowe wyniki i pełna galeria zdjęciowa na stronie www.uks.naklo.pl.

materiał: Marcin Kuliński