Młodzi mieszkańcy Miastowic – Olaf i Alan Jagodzińscy zostali laureatami prestiżowego turnieju szachowego pod nazwą „Geniusz Europy”

Turniej odbył się w sobotę 27 lipca 2019 roku w Poznaniu. Został zorganizowany w ramach projektu MKiDN „Geniusz Europy”, realizowanego przez Rezerwat Archeologiczny Genius loci. W zawodach wystartowało ponad 50 zawodników. Turniej rozegrany został systemem szwajcarskim na dystansie 6 rund z tempem gry po 15 minut na partię dla zawodnika. Obowiązywały przepisy gry Międzynarodowej Federacji Szachowej (FIDE) i Kodeksu Szachowego. W kategorii uczniów z klas VII i VIII SP oraz młodzieży ze szkół ponadpodstawowych pierwsze miejsce zajął Olaf Jagodziński (I LO w Szubinie). Tuż za nim na drugiej pozycji znalazł się jego brat – Alan(I LO w Szubinie). Trzecie miejsce na podium zajął licealista z Poznania. Laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe. Nagrodą główną turnieju dla najlepszego zawodnika była kopia figury szachowej z wyspy Lewis ze Szkocji (XII/XIII wiek). Trafiła ona w ręce Olafa. Mieszkaniec Miastowic jako zwycięzca zawodów uzyskał także prawo do udziału w symultanie szachowej z mistrzem międzynarodowym Pawłem Stempinem,. Rozegrana zostanie ona w rezerwacie Archeologicznym Genius loci w dniu 7 września 2019 roku.

materiał: powierzony