Młodzicy NTS Trójka Nakło na X miejscu w turnieju rozegranym w Kołobrzegu

Od piątku do niedzieli młodzicy NTS-u grali i zbierali cenne doświadczenie w Kołobrzegu, gdzie miejscowy UKS OPP organizował ogólnopolski turniej dla 12 zespołów. Po 6 rozegranych meczach Nakło zajęło X miejsce.

Pierwszy mecz Nakło rozegrało z Treflem Gdańsk. Wysoki i świetnie wyszkoliny zespół, który zajął później I miejsce, nie dał szans graczom NTS-u. Oba sety wygrał pewnie po 25:16. W sobotę siatkarze NTS-u zagrali z Orionem Sulechów. Mecz rozpoczął się dobrze, a do skończenia seta potrzeba było zdobyć aż 30 punktów. W drugim secie Sulechów zagrał bardzo dobrze i wygrał do 16. Błędy w krótkim tie-breaku (w fazie grupowej grano od 5:5) pozbawiły nakielan szans na zwycięstwo. W trzecim meczu grupowym przeciwnikiem był Piast Krotoszyn. Łatwa wygrana w pierwszej odsłonie (25:19) nie przełożyła się na dalszą grę. Mimo piłek meczowych w górze Nakło przegrało seta 29:31. Słaba postawa w decydującym secie sprawiła, że do dalszych gier NTS startował z 4. pozycji i po południu musiał zmierzyć się z Jastrzębskim Węglem. Ten mecz zupełnie nie wyszedł. Przegraliśmy gładko do 7 i 12. Taki wynik sprawił, że w niezielę pozostała walka o miejsca 10-12. Znacznie słabsi przeciwnicy – Dwójka Milicz i BKS Chemik II Bydgoszcz nie sprawiły nakielanom żadnych problemów. Ostatecznie NTS uplasował się na X miejscu.