Młodzicy NTS Trójka Nakło zagrali w I lidze wojewódzkiej

W niedzielę 24 listopada 2019 roku w hali bydgoskiego Chemika rozegrano 3. kolejkę wojewódzkiej ligi młodzików. NTS zagrał w I lidze, a przeciwnikiem nakielan były zespoły Chemika Bydgoszcz i Kosetu Grudziądz. Najlepiej zaprezentowali się siatkarze z Grudziądza, który wyprzedzili Bydgoszcz i Nakło.

W pierwszym spotkaniu NTS zagrał z Chemikiem. Mecz zaczął się fatalnie. Zepsute zagrywki (5 w pierwszym secie) i skuteczność w ataku bydgoszczan sprawiły, że Nakło szybko przegrywało (2:8, 5:15). W drugiej części seta było niewiele lepiej i siatkarze NTS-u przegrali do 11. Drugi set rozpoczął się od wyrównanej gry (5:4 dla Nakła), jednak już po chwili Chemik zanotował 8-punktową serię (5:12). Dalsza część seta obfitowała w mnóstwo błędów po obu stronach siatki. Nakielanie zmniejszyli straty (10:14), by za chwilę przegrywać 13:22. Dobry zryw w końcówce seta sprawił, że Nakło znów zmniejszyło straty (20:23), ale nie wystarczyło to by wygrać seta.

W drugim meczu NTS zmierzył się z Kosetem Grudziądz. Słaba postawa nakielan i świetna dyspozycja siatkarzy z Grudziądza w polu zagrywki (18 asów w dwóch setach) sprawiły, że ani w pierwszym, ani w drugim secie nakielanie nie przekroczyli granicy 10 punktów…

Wyniki turnieju:

NTS Trójka Nakło – BKS Chemik Bydgoszcz 0:2 (11:25, 21:25)
NTS Trójka Nakło – TS Koset Grudziądz 0:2 (6:25, 7:25)
BKS Chemik Bydgoszcz – TS Koset Grudziądz 0:2 (19:25,21:25)

NTS: Bartosz Kalinowski, Aleksander Hibner, Sebastian Hibner, Marceli Adasiak, Miłosz Sieracki, Szymon Dymek oraz Nikodem Turbiarz. Trener: Kacper Zieliński, Michał Nowak.

Końcowa kolejność:

  1. BKS Chemik Bydgoszcz
  2. TS Koset Grudziądz
  3. NTS Trójka Nakło

Nakło spada tym samym do II ligi, z której do I ligi awansuje Budowlanka Toruń.

Zdjęcia z meczów: https://photos.app.goo.gl/imMnkjYCMogoY63Q6

NTS Trójka Nakło