Młodzicy NTS-u wygrywają w II lidze

W sobotę 21 grudnia 2019 roku w sali III LO w Toruniu odbyła się VI kolejka II ligi młodzików. W pierwszym meczu AZS OŚ Toruń pokonał BKS Chemik II 2:0. W drugim siatkarze NTS-u wygrali pewnie z Kolibrami 2:0 (25:7, 25:8). Do niespodzianki doszło w meczu o 3. miejsce.

Kolibry sensacyjnie wygrały pierwszego seta z BKS Chemik II Bydgoszcz, ale mecz przegrały1:2. Wygrany set siatkarzy z Wielkiej Nieszawki był ich pierwszym wygranym w rozgrywkach ligowych. Radość chłopaków była ogromna i trzeba przyznać, że niewiele brakowało do wygrania meczu.
W meczu finałowym NTS spotkał się z AZS-em. Nakielanie zaczęli od prowadzenia 6:4, ale po kilku kolejnych akcjach przegrywali już 6:9. Po czasie dla trenera Zielińskiego Nakło straciło 2 kolejne punkty (6:11), błędy AZS-u dały wynik 9:12, ale w kolejnych akcjach znów dominowali torunianie zdobywając 10 kolejnych punktów (9:22). Set zakończył się porażką do 12. W drugim secie role się odwróciły. Nakielanie znacznie zmniejszyli liczbę popełnianych błędów, a zawodnicy AZS-u robili ich znacznie więcej. Nakło prowadziło 6:1, 9:2, 10:7, 17:8, 21:9, by ostatecznie wygrać 25:14.
W tie-break NTS wszedł z pewną zagrywką Miłosza Sierackiego, który zagrał 4 asy i wyprowadził zespół na prowadzenie 5:1. Po czasie dla trenera Grobelniaka zawodnicy AZS-u nie poprawili swojej gry. Na zmianie stron było 8:2 i mimo drugiego czasu dla Torunia nakielanie nie wypuścili prowadzenia z rąk wygrywając 15:6.