Mogilno: Śmiertelnie potrącił człowieka i uciekł z miejsca wypadku

447

Mogileńscy policjanci zatrzymali 29-letniego kierowcę pojazdu Audi A6, który śmiertelnie potrącił pieszego i oddalił się z miejsca wypadku. Szybko okazało się, że kierowca był pijany – 2,14 promila w organizmie oraz miał cofnięte uprawnienia do kierowania. Mieszkaniec powiatu konińskiego odpowie teraz za kierowanie w stanie nietrzeźwości, spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym, a także nieudzielenie pomocy. O jego dalszym losie zadecyduje prokurator.

Dzisiaj (09.07.2020) o godzinie 10:10 dyżurny mogileńskiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, który miał miejsce na prostym odcinku drogi powiatowej w miejscowości Wójcin. Z przekazanych informacji wynikało, że kierujący pojazdem marki Audi A6 z nieustalonej przyczyny zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie potrącił idącego prawidłową stroną jezdni pieszego. Sprawca porzucił pojazd, po czym nie udzielając poszkodowanemu pierwszej pomocy uciekł z miejsca zdarzenia. Niestety, 60-letni pieszy w wyniku odniesionych obrażeń zmarł w karetce.

Policjanci natychmiast zabezpieczyli miejsce wypadku i zaczęli wyjaśniać okoliczności sprawy. Na podstawie oględzin auta i relacji świadków błyskawicznie ustalili personalia kierującego. Okazał się nim 29-letni mieszkaniec powiatu konińskiego. Funkcjonariusze odnaleźli mężczyznę w zbożu, które rosło na polu w sąsiedniej miejscowości. 29-latek w chwili zatrzymania był nietrzeźwy – alkotest wskazał 2,14 promila alkoholu w organizmie.  Podczas sprawdzania okazało się, że w ogóle nie powinien prowadzić auta, gdyż miał cofnięte uprawnienia.

29-letni mieszkaniec powiatu konińskiego odpowie teraz za kierowanie w stanie nietrzeźwości, spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym, a także nieudzielenie pomocy, za co grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zadecyduje prokurator.

publikacja: st. asp. Tomasz Bartecki