Mrocza: Medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie” wręczone

Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale „ZŁOTE GODY” to rocznica niezwykła, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem pół wieku. To właśnie ta piękna okazja była powodem spotkań w dniach 29 i 30 lipca 2020 r. w Urzędzie Miasta i Gminy w Mroczy, podczas których wręczone zostały Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznanych przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej mieszkańcom gminy Mrocza.

Uroczystość poprowadziła Zastępca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego – Danuta Śledzik. Aktu dekoracji dokonał Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Mrocza – Waldemar Chudzik. Pod adresem dostojnych Jubilatów skierował słowa uznania i podziękowania za godne i długi pożycie małżeńskie oraz za piękny przykład dla młodych pokoleń. Oprócz medali zostały także wręczone pamiątkowe listy gratulacyjne i okolicznościowe upominki.

Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie odznaczeni zostali:

Teresa i Mieczysław Ksobiakowie z Mroczy (wychowali 1 syna i 2 córki, doczekali się 2 wnuków i 1 wnuczki),

Aniela i Zygmunt Pełka z Wyrzy (wychowali 2 synów i 1 córkę , doczekali się 3 wnuków i 2 prawnuczek)

Lucyna i Jerzy Kulscy z Mroczy ( wychowali 1 syna i 3 córki , doczekali się 4 wnuków i 2 wnuczek ),

Marianna i Stanisław Madzińscy z Białowieży ( wychowali 3 synów i 3 córki, doczekali się 10 wnuków i 11 wnuczek oraz 1 prawnuka i 1 prawnuczki).

Barbara i Zygmunt Stasiakowie z Mroczy ( wychowali 2 córki, doczekali się 2 wnuków i 1wnuczki),

Kazimiera i Jan Śligowscy z Konstantowa ( wychowali 3 synów i 5 córek, doczekali się 8 wnuków, 7 wnuczek, 8 prawnuków i 2 prawnuczki),

Barbara i Edmund Łuczykowie z Wiela ( wychowali 2 synów i 1 córkę, doczekali się 2 wnuków i 4 wnuczek oraz 3 prawnuków i 2 prawnuczek),

Róża i Jan Wawrzynkowscy z Mroczy ( wychowali 3 córki, doczekali się 2 wnuków i 2 wnuczek),

Irena i Kazimierz Wintrowicz z Mroczy ( wychowali 2 synów, doczekali się 2 wnuczek i 2 prawnuków).

Jubilatów swoją obecnością zaszczycili członkowie ich rodzin oraz delegacja z Klubu Seniora w Mroczy.

Życzymy Szanownym Jubilatom trwania w tej pięknej miłości i wyrażamy głęboki szacunek za pokonanie trudów, jakie życie przynosi każdej rodzinie.

tekst: Danuta Śledzik