Mrocza: Policjanci spotkali się z uczniami szkoły w Kosowie

Tematy związane z bezpieczeństwem ruchu drogowego oraz demoralizacją nieletnich, omówili podczas spotkania w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Kosowie, policjanci. Profilaktyką objęto wszystkie dzieci uczęszczające do placówki.

Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Mroczy, st. sierż. Piotr Lewczyk oraz asp. Zofia Wrzeszcz z nakielskiej komendy, odwiedzili uczniów Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Kosowie. Mundurowi prowadzili pogadanki profilaktyczne, których tematyka dostosowana była do wieku odbiorców.
Z młodszymi uczniami rozmawiał dzielnicowy. Policjant przypominał znaczenie znaków drogowych. Mówił także o tym, jak powinien zachowywać się na drodze pieszy. Przypomniał ważną rolę elementów odblaskowych i zachęcał, by dzieci nosiły na odzieży i plecakach świecące zawieszki. Uczniowie dowiedzieli się również, jak wystrzegać się niebezpieczeństw związanych z wizytami osób nieznajomych.
Młodzieży z klas starszych asp. Wrzeszcz przypominała o przepisach regulujących odpowiedzialność prawną nieletnich, omówiła czym jest demoralizacja i jakie są jej przejawy. Nie zabrakło też informacji, na temat tego, w jakich sytuacjach czynności w sprawie nieletniego podejmuje Policja, a kiedy zachowanie nieletnich ocenia sąd.

kom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią