Powiat Nakielski: Mundurowi kontrolowali trzeźwość kierowców po długim weekendzie

Trzeźwość 669 kierowców skontrolowali wczoraj policjanci powiatu nakielskiego, prowadząc na trasach działania „Trzeźwy kierujący”. Zatrzymano jedną osobę, która wsiadła „za kółko” w stanie po użyciu alkoholu.

Wczoraj (16.08.22) od wczesnych godzin rannych policjanci powiatu nakielskiego prowadzili na trasach działania „Trzeźwy kierujący”, ukierunkowane na eliminowanie z ruchu kierujących, którzy pijani wsiadają „za kółko”, powodując zagrożenie na innych użytkowników dróg.
Prócz mundurowych „drogówki”, trzeźwość kierujących sprawdzali też dzielnicowi i patrolowcy. Skontrolowano łącznie 669 kierowców, ujawniając jedną osobę, która ruszyła w trasę w stanie po użyciu alkoholu.
Działania tego typu będą kontynuowane, a policjanci przypominają, że w komisariatach na terenie powiatu, jak i w samej komendzie powiatowej w Nakle istnieje nieodpłatna możliwość sprawdzenia stanu trzeźwości. Każdy, kto planuje usiąść za kierownicę, a nie jest do końca pewny, czy jest trzeźwy może podjeść do jednostki i dla pewności skontrolować swój stan.

kom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią