Mundurowi rozmawiali z młodzieżą o odpowiedzialności prawnej nieletnich i używkach

296

Mł. asp. Zofia Wrzeszcz wspólnie z dzielnicowymi mł. asp. Łukaszem Szczepaniakiem i mł. asp. Maciejem Mróz spotkali się z uczniami klas ósmych Szkoły Podstawowej nr 3 w Nakle. Prowadzący zajęcia opowiadali uczniom o odpowiedzialności  prawnej nieletnich oraz zagrożeniach związanych z używkami.

W ramach prowadzonej działalności profilaktycznej mł. asp. Zofia Wrzeszcz oraz dzielnicowi mł. asp. Łukasz Szczepaniak i mł. asp. Maciej Mróz odwiedzili ostatnio ósmoklasistów w Szkole Podstawowej nr 3 w Nakle.

Policjanci przypominali młodym ludziom kim w myśl prawa jest nieletni, kiedy i za jakie czyny odpowiada przed sądem i jakie kary sędzia może nałożyć na nieletniego za łamanie prawa. Mundurowi wyjaśnili również czym jest demoralizacja i omówili jakie są jej przejawy, a także jakie działania podejmuje policja wobec zdemoralizowanej młodzieży.

Mowa była też o niebezpieczeństwach związanych z zażywaniem dopalaczy i innych środków psychoaktywnych, które nie dość, że są zabronione prawem, to jeszcze bardzo niebezpieczne dla zdrowia.

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią