Bydgoszcz: Muzeum Okręgowe otwiera kolejne oddziały

Mamy dla Państwa kolejną dobrą wiadomość. Dzięki opracowaniu i wdrożeniu odpowiednich form bezpieczeństwa, możemy otworzyć dla zwiedzających trzy kolejne oddziały Muzeum. Od wtorku 19 maja będziemy mogli Państwa zaprosić do Spichrzy nad Brdą, Galerii Sztuki Nowoczesnej oraz Europejskiego Centrum Pieniądza.

W Spichrzach nad Brdą, prócz stałej wystawy historycznej „Od Starego Rynku do placu Wolności. Spacer ulicami międzywojennej Bydgoszczy”, zwiedzać będzie można ekspozycję czasową przybliżającą życie bydgoszczan i wydarzenia, które doprowadziły do włączenia miasta nad Brdą w granice niepodległego państwa polskiego – „Ku Wolności. Bydgoszcz 1914-1920”. W Europejskim Centrum Pieniądza czeka na Państwa „Skarb Bydgoski”; natomiast w Galerii Sztuki Nowoczesnejnajbardziej reprezentacyjne dziełaz kolekcji bydgoskiego muzeumz dziedziny malarstwa, rzeźby, fotografii artystycznej i nowych mediów.

Z powodu braku możliwości zwiedzania Muzeum od 12 marca, specjalnie dla Państwa przedłużamy wystawę „Mistrzowie”, na której znaleźć można dzieła artystów, których nazwiska na trwale zapisały się w historii sztuki od XVII do początku XX wieku.

Każdy nasz oddział, ze względu na różnorodną specyfikę, będzie dostępny pod określonymi warunkami oraz wytyczonymi na nowo ścieżkami zwiedzania. Wszytko to, aby móc zapewnić Państwu jak największe bezpieczeństwo.

W Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego obowiązują procedury sanitarne zgodne z zasadami panującymi także w innych miejscach użyteczności publicznej. Zwiedzanie jest możliwe tylko w maseczce ochronnej zakrywającej nos i usta oraz przy zachowaniu bezpiecznego dystansu społecznego (2 metry). Przy wejściu do budynku obsługa Muzeum wskaże miejsca dezynfekcji rąk, a na Państwa życzenie udostępni także jednorazowe rękawiczki. Na każdym z budynków może jednocześnie znajdować się ograniczona liczba osób. Do zwiedzania wystaw zapraszamy gości indywidualnych od wtorku do niedzieli w godz. 11.00-16.00. Tymczasowo zawieszamy możliwość zwiedzania przez grupy zorganizowane.

Nowy regulamin zwiedzania znajdą Państwo na stronie internetowej Muzeum.

Niestety, wciąż nie możemy organizować dla Państwa spotkań, zajęć edukacyjnych czy wernisaży wystaw,zachęcamy jednak, by nadal odwiedzać nas w formie wirtualnej poprzez stronę internetową i portale społecznościowe.

Cieszymy się, że po tak długiej przerwie będziemy mogli się z Państwem spotkać na ekspozycjach.

Do zobaczenia we wtorek!

Dyrekcja i Zespół Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy