Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle nad Notecią – 2 lutego ponownie się otwieramy!

Po uzgodnieniach z Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Nakle nad Notecią wznawiamy możliwość zwiedzania naszych wystaw.
Zwiedzanie od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-16:00, oraz w pierwsze niedziele miesiąca 10:00-16:00. Ostatnie wejście o godzinie 15:30.
W soboty oraz pozostałe niedziele miesiąca muzeum będzie nieczynne.
Obowiązujące zasady (zgodnie z Zarządzeniem nr 2/2021 Dyrektora Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle nad Notecią z dnia 29.01.2021 roku w sprawie: Zmian w organizacji zwiedzania Muzeum w okresie epidemii COVID-19):
1. Dystans między pracownikami powinien zostać zachowany z uwzględnieniem min. 1,5 m odstępu.
2. Doposażenie pracowników mających kontakt z odwiedzającymi, kupującymi w przyłbice ochronne i maseczki ochronne.
3. W sklepiku muzealnym towar podawać będzie pracownik Muzeum.
4. Udostępnianie ekspozycji muzealnych i wystawienniczych musi odbywać się bez szkody dla zbiorów, nie może być bezpośredniego kontaktu zbiorów z odwiedzającymi ze względu na brak możliwości odkażania muzealiów.
5. Zwiedzanie ekspozycji będzie limitowane poprzez:
a. Ograniczenie liczby zwiedzających do 1 osoby na 15 m2 powierzchni – maksymalna liczba zwiedzających ekspozycje wynosi: parter 4 osoby, 1. piętro 5 osób, 2. piętro 9 osób. Odstęp między zwiedzającymi musi wynosić 2 m (nie dotyczy opiekuna z małymi dzieci). Z uwagi na te ograniczenia wskazana jest telefoniczna rezerwacja wizyty.
b. Zapewnienie środków dezynfekujących dla zwiedzających, które dostępne są w dozowniku przy wejściu do placówki oraz na drugiej i trzeciej kondygnacji, wraz z odpowiednią informacją o zasadach dezynfekcji. Odwiedzający Muzeum są zobowiązani do dezynfekcji rąk po wejściu do budynku.
c. Po wyjściu zwiedzających ekspozycje dezynfekować poręcze klatki schodowej szmatką nawilżoną środkiem o zawartości alkoholu min. 60%
d. Zaniechanie organizacji wydarzeń dla większych grup osób.
e. Zwiedzający są zobowiązani do poruszania się po Muzeum w z zasłoniętymi ustami i nosem, a pracownicy kontaktujący się ze zwiedzającymi będą wyposażeni w przyłbice ochronne lub/i maseczki, a także zachowają zwiększoną odległość od widzów.
6. W czasie stanu epidemii szatnia nie będzie dostępna.
Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle nad Notecią