Na 3 miesiące stracił prawo jazdy za zbyt szybką jazdę

O 58km/h za szybko jechał przez obszar zabudowany kierowca forda skontrolowany w podszubińskiej wsi przez patrol „drogówki”. 28-latek czasowo stracił prawo jazdy i dostał wysoki mandat. Policjanci apelują do kierowców o jazdę zgodną z przepisami. Szczególnie teraz, kiedy drogi są śliskie i bardziej niebezpieczne.

Ford focus przejeżdżający przez Małe Rudy zwrócił uwagę policjantów „drogówki”, którzy w miejscowości tej kontrolowali prędkość aut. Już „na pierwszy rzut oka” widać było, że kierowca jechał przez obszar zabudowany z nadmierną prędkością, co szybko zostało potwierdzone. Ford w chwili kontroli miał na liczniku o 58 km/h więcej niż przewidują przepisy.
28-latek, który prowadził auto, za popełnione wykroczenie został ukarany 500 złotowym mandatem i policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Blankiet wróci do kierowcy po upływie 3 miesięcy.
Policjanci ponownie apelują do kierowców o rozsądek oraz przestrzeganie przepisów, szczególnie tych dotyczących ograniczeń prędkości. Panująca aura oraz opady śniegu powodują, że drogi w wielu miejscach są niebezpieczne i tym bardziej należy zwracać uwagę na prędkość, która często bywa przyczyną wielu zdarzeń, także tych tragicznych w skutkach.

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

zdjęcie ilustracyjne