Na terenie województwa kujawsko-pomorskiego 37 osób zakażonych koronawirusem

Na dzień wczorajszy w Polsce, zakażonym koronawirusem jest 1638 osób. W ciągu doby stwierdzono 249 przypadków zakażenia koronawirusem w kraju. Dotychczas zmarło 18 osób. Wieczorem, Ministerstwo Zdrowia przekazało również informację o śmierci 67-letniego mężczyzny, który był zakażony koronawirusem. Zmarł on w szpitalu w Warszawie i jak podaje resort, miał choroby współistniejące. To 18 ofiara koronawirusa w Polsce. Na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, zakażonych koronawirusem jest 37 osób. W dniu wczorajszym na terenie województwa kujawsko-pomorskiego koronawirusa stwierdzono u trzech mężczyzn (dwóch z powiatu bydgoskiego i jednego z powiatu mogileńskiego) oraz kobiety z powiatu nakielskiego. Stan zdrowia jednego z mężczyzn jest średni, ale stabilny, a trójki pozostałych osób – dobry. Jak informował wczoraj wojewoda Mikołaj Bogdanowicz, spośród 37 osób hospitalizowanych w związku z koronawirusem, stan jednej osoby jest określany jako ciężki.

10 osób u których zdiagnozowano koronawirusa, leczonych jest w Wojewódzkim Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym w Bydgoszczy, 6 kolejnych w szpitalu w Grudziądzu, 2 – w szpitalu zakaźnym w Toruniu i 1 – w Kujawsko-Pomorskim Centrum Pulmonologii. Pozostała osiemnastka przebywa w domowej kwarantannie.

Sobota była kolejnym dniem, w którym wzrosła liczba osób objętych domową kwarantanną – jest ich już obecnie 7394. 74 osoby są hospitalizowane pod kątem koronawirusa, a 1694 objęte są nadzorem epidemiologicznym.

źródło: Metropolia Bydgoska