Na X Zaduszkach w Sadkach wystąpi Kamil Piotrowicz Sextet

Z radością przedstawiamy Państwu zespół, który wystąpi na X Zaduszkach w Sadkach, które odbędą się 26 października 2019 roku o godz. 19:02 w Gminnym Ośrodku Kultury w Sadkach. Jest to sekstet wybitnego młodego pianisty Kamila Piotrowicza. W skład sekstetu wchodzą same gwiazdy nowej fali polskiego jazzu, a są to:

Kuba Więcek / saksofon altowy
Piotr Chęcki / saksofon tenorowy oraz barytonowy
Emil Miszk / trąbka
Andrzej Święs / kontrabas
Krzysztof Szmańda / perkusja, wibrafon

Kamil Piotrowicz Sextet to drugi zespół założony przez polskiego pianistę i kompozytora młodego pokolenia, Kamila Piotrowicza. Zespół nagrał dwa albumy – „Product Placement” (2018) oraz „Popular Music” (2016). Płyty zostały nominowane do nagrody „Fryderyk” Polskiej Akademii Fonograficznej jako najlepsze jazzowe albumy roku 2018 i 2016. Zespół grał na najważniejszych festiwalach w Polsce, takich jak Jazz Jamboree w Warszawie, Jazz Jantar w Gdańsku, Jazz nad Odrą we Wrocławiu, Festiwal Pianistów Jazzowych w Kaliszu, Letnia Akademia Jazzu w Łodzi czy Komeda Jazz Festiwal w Słupsku. Muzyka zespołu oparta jest na oryginalnych kompozycjach lidera.

Kamil Piotrowicz (ur. 07.08.1992) – pianista i kompozytor. Nominowany do nagrody „Fryderyk 2019 oraz „Fryderyk 2017” za autorskie albumy „Product Placement oraz „Popular Music” wraz z Kamil Piotrowicz Sextet. Ukończył z wyróżnieniem studia magisterskie w klasie kompozycji prof. Leszka Kułakowskiego w Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz w Rhythmic Music Conservatory w Kopenhadze. Laureat wielu festiwali i konkursów jazzowych, m. in. Jazz Nad Odrą (Nagroda Indywidualna za Kompozycje), Krokus Jazz Festiwal (Grand Prix), Blue Note Jazz Competition (Grand Prix), Ogólnopolski Przegląd Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni (Grand Prix). Otrzymał szereg nagród kulturalnych, m in. Zachodniopomorską Nagrodę Kulturalną „Pro Arte”, „Młody Twórca Kultury” Miasta Gdańska czy nominację do „Pomorskiej Nadziei Artystycznej”. Jest liderem i członkiem zespołów Kamil Piotrowicz Sextet, LAWAAI, Wojtczak / Piotrowicz, HAŁVAA. Koncertował w Danii, Szwecji, Niemczech, Czechach, na Słowacji, Węgrzech, Polsce.

Zapraszają organizatorzy: Towarzystwo Kulturalne Gminy Sadki, Gminny Ośrodek Kultury w Sadkach oraz partnerzy: Gmina Sadki, Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią, Restauracja Rarytas, SadkiREC
Sadki REC