Nagły manewr zgubił kierowcę skody

Nawet 5 lat pozbawienia wolności grozi kierowcy skody, który lekceważąc postanowienia sądu wsiadł za kierownicę i ruszył w trasę. 57-latek, którego w jednej z wsi zatrzymali szubińscy patrolowcy, niebawem usłyszy zarzuty.

W jednej z gminnych miejscowości uwagę szubińskich patrolowców zwróciła skoda, której kierowca widząc radiowóz najpierw zjechał na pobocze, po czym zmienił kierunek jazdy i ruszył w dalszą trasę.
Funkcjonariusze postanowili sprawdzić powód tego nagłego manewru. Szybko okazało się, że prowadzący skodę 57-latek nie ma prawa jazdy. Podczas weryfikacji danych kierowcy w policyjnych systemach wyszło też na jaw, że od ponad roku ma on sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, który ruszając w trasę ewidentnie zlekceważył.
Mieszkaniec szubińskiej gminy po czynnościach został zwolniony i otrzymał wezwanie na przesłuchanie, podczas którego usłyszy zarzuty za złamanie postanowień sądu. Za przestępstwo to kodeks karny przewiduje karę od 3 miesięcy nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

podkom. Justyna Andrzejewska Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

zdjęcie ilustracyjne