Nakielska policjantka spotkała się z rodzicami w szkole w Sipiorach

Mł. asp. Zofia Wrzeszcz z nakielskiej komendy spotkała się z  rodzicami dzieci ze Szkoły Podstawowej w Sipiorach.  Mundurowa rozmawiała między innymi o odpowiedzialności prawnej nieletnich oraz zagrożeniach związanych z niewłaściwym korzystaniem z Internetu.

Policjanci powiatu nakielskiego przede wszystkim prowadzą profilaktykę skierowaną do dzieci i młodzieży z różnych placówek oświatowych. Ale pamiętają też o rodzicach, z którymi spotykają się, by rozmawiać o zagrożeniach i wielu innych kwestiach, które mają wpływ na bezpieczeństwo dzieci.

Jedno z tego typu spotkań odbyło się wczoraj (21.01.20) w Szkole Podstawowej w Sipiorach. Z rodzicami uczniów tamtejszej szkoły rozmawiała policjantka zajmująca się w nakielskiej komendzie profilaktyką.

Mł. asp. Zofia Wrzeszcz mówiła wiele na temat przepisów ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich, która reguluje  kwestie związane z odpowiedzialnością prawną młodych ludzi za popełniane przez nich czyny karalne. Przypominała również, że sprawy łamiącej prawo i zdemoralizowanej młodzieży rozstrzyga sąd rodzinny.

Z racji bardzo łatwego dostępu do sieci internetowej, policjantka omówiła związane z tym zagrożenia. Mowa była o korzystaniu przez dzieci ze stron internetowych, które wymuszają ponoszenie dodatkowych kosztów finansowych. Przedstawiono także jakiego rodzaju przestępstwa najczęściej popełnia młodzież za pośrednictwem sieci komputerowej.  

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło