Nakielski Ośrodek Kultury przygotował kilka ciekawych zajęć na spędzenie czasu wolnego

Zakończyły się wakacje. Nakielski Ośrodek Kultury przygotował kilka ciekawych propozycji spędzenia czasu popołudniu. Prosimy się zapoznać z ofertą.

„Idzie, idzie Bajka w świat w czarodziejskiej szacie, przyjrzyjcie się dobrze, może ja poznacie? Jest ubrana jak na bal w długą suknię, piękny szal. Rozpuściła jasne włosy, rąbek sukni już unosi, tańczy lekko na paluszkach , czy królewna to, czy wróżka?” Zapraszamy serdecznie dzieci od 2. roku życia na zajęcia zatytułowane Bajkolandia, które odbywają się w Nakielskim Ośrodku Kultury. Zabawy integracyjne, spotkanie z teatrem, muzyką, bajką. Zapraszamy do niezwykłego świata wyobraźni. Spotkania mają na celu przygotować maluchy do rzeczywistości przedszkolnej. Maluchom podczas zajęć towarzyszą opiekunowie. Zajęcia odbywać się będą w środy od godz. 10.00 do 11.30. Zapisy w sekretariacie NOK nr tel. 53 386 08 62. Ilość miejsc ograniczona.

Po co jest teatr?

„Ta drabina to schody do nieba, a ta miska nad schodami to księżyc. Tamten miecz to zwykły pogrzebacz, a z garnków są hełmy rycerzy. Ale kto w te czary nie wierzy? To jest teatr. A teatr jest po to, żeby wszystko było inne niż dotąd.” – Joanna Kulmowa

Zapraszamy gorąco na zajęcia teatralne do Nakielskiego Ośrodka Kultury, które odbywać się będą we wtorki od godz. 16.15 do 17.00. Program teatralnych warsztatów opierać się będzie na historiach bardziej lub mniej znanych, które opowiadane będą podczas zajęć. Mali i więksi Aktorzy przeniosą się w magiczny świat słowa, dźwięku, gestu, sami na chwilę staną się częścią tej niesamowitej przestrzeni, wcielając się w różne role. Motywem przewodnim każdego spotkania będzie bajka, legenda, utwór muzyczny, dzieło sztuki, fotografia.

W programie:

  • nagrywanie słuchowisk

  • zabawy aktorskie

  • interpretacja tekstu

  • emisja głosu

  • trening pamięci

Zapisy w sekretariacie NOK nr tel. 52 386 08

Mała Akademia Sztuki

Pablo Picasso mówił – „Każde dziecko jest artystą. Jedyny problem to pozostać artystą, kiedy się już dorośnie.” Zapraszamy na zajęcia zatytułowane Mała Akademia Sztuki, podczas których dzieci zamienią się w artystów, tworząc prace inspirowane dziełami sztuki. W tym roku spróbujemy odpowiedzieć na pytania dlaczego od niektórych obrazów może zakręcić się w głowie, co wspólnego ze znanym nurtem w sztuce ma kostka, czym różni się op – art od pop – art, stworzyć architekturę jak z bajki. Zajęcia pozwolą dzieciom odkryć tajemnice najważniejszych kierunków, twórców oraz zjawisk sztuki XX wieku. Spotkania odbywać się będą w środy od godz. 16.15 do 17.00. Zapisy w sekretariacie NOK nr tel. 52 386 08 62.

Mali na Fali

Audycja radiowa „Mali na Fali” emitowana jest w Radio Nakło w każdą sobotę, dedykowana jest dzieciom, pragniemy także, aby tworzona była przez dzieci. Zapraszamy na zajęcia podczas, których realizowany i nagrywany będzie program. Zajęcia odbywać się będą w czwartek od godz. 16.15 do 17.00. Zapisy w sekretariacie NOK nr tel. 52 386 08 62.

W programie:

  • nagrywanie materiału

  • zdobywanie informacji

  • podstawy obróbki dźwięku

  • współtworzenie audycji „Mali na Fali”

Romana Janka – Nakielski Ośrodek Kultury