Nakło nad Notecią: 23-latek odpowie za posiadanie narkotyków

Nakielscy patrolowcy zatrzymali 23-latka podejrzanego o posiadanie narkotyków. Mundurowi zabezpieczyli tabletki ekstazy oraz marihuanę będące jego własnością. Zatrzymany już usłyszał zarzuty, a niebawem będzie tłumaczył się w sądzie.

W minioną sobotę nakielscy patrolowcy podczas nocnej służby kontrolowali gminne miejscowości. W jednej z nich zauważyli trzy osoby stojące przy zaparkowanym aucie i prowadzące rozmowę, a ponieważ pora była dość późna, postanowili skontrolować kobietę i towarzyszących jej dwóch mężczyzn. Dojeżdżając do zaparkowanego volkswagena zauważyli, jak jeden z mężczyzn chowa coś za kołem auta. Po krótkiej rozmowie z legitymowanymi, sprawdzili co zostało przed nimi ukryte.

Okazało się, że jeden z mężczyzn, 23-latek, próbował ukryć przed mundurowymi woreczki strunowe z suszem oraz tabletkami. Susz znaleziono także w aucie należącym do mężczyzny. Osoby stojące przy pojeździe zostały zatrzymane i trafiły do policyjnych izb zatrzymań. Kolejnego dnia składały wyjaśniania. Okazało się, że zabezpieczone 31 tabletek to ekstazy, a susz to marihuana.

Wczoraj (31.05.20) 23-letni właściciel zabezpieczonych środków usłyszał zarzuty za ich posiadanie. Towarzyszące mu osoby po złożonych wyjaśnieniach zostały zwolnione.  Zachowanie mieszkańca nakielskiej gminy oceni sąd. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie narkotyków grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.  

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

zdjęcie ilustracyjne