Nakło nad Notecią: Akcja Lato 2020 – podsumowanie

W dniach od 17 do 21 sierpnia 2020 roku na Krytej Pływalni Naquarius w Nakle nad Notecią, dzięki dofinansowaniu ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Nakle nad Notecią przeprowadziliśmy zajęcia dla dzieci i młodzieży w ramach programu „Bezpieczne wakacje 2020” pod hasłem „Akcja Lato 2020”.

Zajęcia kierowane były do dzieci w wieku od 5 do 16 lat. Od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 12.30 łącznie blisko 200 osób, pod okiem instruktorów, korzystało z atrakcji naszej pływalni.

W programie znalazły się zajęcia rekreacyjno-sportowe, które pozwalały oswoić się z wodą oraz zajęcia profilaktyczne, podczas których dzieci wykonywały projekty plastyczne i uczestniczyły w pogadankach na temat promowania zdrowego stylu życia, sportu, ale również uczyły się, jak sobie radzić z agresją oraz jak prawidłowo rozróżniać emocje i na nie reagować.

W czasie realizacji projektu „Bezpieczne wakacje przekazywanie wiedzy jak bezpiecznie wypoczywać przeplatano aktywnością ruchową, jednak największą radość sprawiły uczestnikom zabawy w wodzie. Przed każdymi zajęciami dzieci poznawały również podstawowe zasady korzystania z pływalni, wszyscy przed wejściem na halę basenową brali prysznic i płukali nogi w brodzikach, w myśl zasady, że basen jest tak czysty, jak czyści jesteśmy my.

Organizatorem „Akcji Lato 2020” był Nakielski Sport Sp. z o.o. w Nakle nad Notecią.

Już od 24 sierpnia 2020 roku zapraszamy na kolejne zajęcia na Krytej Pływalni NAQUARIUS w ramach projektu Profilaktyka na sportowo”. Zadanie jest również dofinansowane ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Nakle nad Notecią.

Nakielski Sport Sp. z o.o.