Nakło nad Notecią: Aktywnie na Przystani!

20 lipca 2020 roku na Przystani Powiat Nakielski uczestnicy projektu pn. „Akceptuję – formy aktywizacji społecznej osób niesamodzielnych” brali udział w kolejnych zajęciach.

Projekt, który ma na celu aktywną integrację oraz aktywizację społeczną 10 osób niesamodzielnych oraz doskonalenie umiejętności opiekuńczych u 6 członków z otoczenia tych osób, zakłada szereg działań, w których uczestnicy chętnie biorą udział. Tym razem zajęcia psychospołeczne ukierunkowane były głownie na integrację poprzez gry i zabawy wspomagające budowanie relacji w zespole i kontakt z drugim człowiekiem. W przepięknych okolicznościach przyrody otaczających Przystań Powiat Nakielski bardzo łatwo o miłą atmosferę i dobry humor jak widać na załączonych zdjęciach.

Projekt oprócz zajęć psychospołecznych, obejmuje również m.in poradnictwo psychologiczne, prawne, wyjazdy do instytucji kultury oraz zajęcia jogi.

Projekt objęty grantem realizowany w ramach Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność wdrażanej przez Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Osi 11 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

materiał: Emilia Marach, Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią