Nakło nad Notecią: Bibliotekarz poleca

Drodzy Czytelnicy! Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Nakle nad Notecią w nowym cyklu będzie prezentowała książki, które ich zdaniem są warte przeczytania. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi recenzjami. Przekrój tematyczny jest bardzo szeroki dlatego wśród prezentowanych pozycji każdy znajdzie coś dla siebie. Zapraszamy!

Jodi Picoult „Bez mojej zgody”.

Wartość książki poznaje się po tym, jakie emocje i przemyślenia wywołuje w czytelniku a ta książka po przeczytaniu zapada głęboko w pamięci. Porusza niezwykle delikatny, ale i ważny temat. Wciąga od pierwszego momentu, czytelnik ma poczucie życia w tamtym świecie. Powieść przedstawia historię 13-letniej Anny, która została poczęta jako bliźniak genetyczny swojej chorej na białaczkę siostry Kate, po to, by pomóc w jej leczeniu. Gdy potrzebny jest przeszczep rodzice uznali, że pobiorą organ od swojej młodszej córki. Uznali to za fakt oczywisty, nie wymagający konsultacji z Anną. Przeżywają szok, gdy okazuje się, że dziewczynka pozwała ich do sądu i wniosła wniosek o usamowolnienie. Rozpoczyna się walka, w której po jednej stronie stoją rodzice walczący o życie córki, a po drugiej drugie dziecko, które nie chce być tylko dawcą narządów dla siostry…Absolutnie niespodziewane zakończenie dopełnia całość.

Ten tom zachęcił mnie do wypróbowania pozostałych pozycji Jodi Picoult a każda następna dostarczała nową porcję emocji i wzruszeń.

Poleca Kamila Matylis, Filia w Trzeciewnicy