Nakło nad Notecią: Długopis dla kolegi z misji

W niedzielę 18 października 2020 roku rozpoczęły się obchody Tygodnia Misyjnego.  Z tej okazji wolontariusze Szkolnego Koła Caritas ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, zaprosili wszystkich uczniów do włączenia się w akcję misyjną – „Długopis dla kolegi z misji”.                                                                          

Celem tej akcji było zachęcenie wszystkich do zaangażowania się w pomoc krajom biedniejszym i z większymi potrzebami niż nasze. Zapraszając do współpracy, Księża Werbiści z Pieniężna pisali: „Obecna sytuacja wielokrotnie pokazała, jak dobre serca mają ludzie i jak bardzo potrafimy dzielić się tym, co posiadamy. Małymi krokami, gdy każdy da coś od siebie, jesteśmy w stanie znowu zapełnić kontener i wysłać go do Togo. Potrzebujemy Waszej pomocy, otwartości, współpracy i chęci. Każdy z nas w swoim gronie może dokonać małej zbiórki”. Społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 kolejny raz, pomimo obecnej sytuacji pokazała, jak wielkie posiada serca i jak potrafi dzielić się z bliźnim. Na nasze zaproszenie odpowiedziało mnóstwo uczniów. Po tygodniu zbiórki zebraliśmy 703 sztuki długopisów, które uczniowie przynosili na lekcje swoim katechetom.

W imieniu Szkolnego Koła Caritas serdecznie dziękuję tym Rodzicom i dzieciom, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie i przyłączyli się do akcji charytatywnej. Dziękujemy.

Katarzyna Dobosz opiekun SKC i organizator akcji szkolnej