Nakło nad Notecią: Dzieci z Przedszkola nr 2 poznały ciekawe zawody

Przedszkolaki z Przedszkola nr 2 w Nakle nad Notecią, w ostatnich dniach zdobywały wiedzę na temat różnych zawodów.

13 czerwca dzieci odwiedziły Komendę Powiatową Policji w Nakle, gdzie dowiedziały się, na czym polega praca policjanta, z jakimi wyzwaniami mierzą się na co dzień oraz zwiedziły m.in. stanowisko kierowania czy Policyjną Izbę Zatrzymań.  Największe emocje wzbudziły psy policyjne Yoda i Roki, które zaprezentowały swoje umiejętności oraz możliwość przyjrzenia się z bliska radiowozom policyjnym. Przedszkolaki zdobyły również wiedzę na temat sprzętu i stroju wykorzystywanego przez funkcjonariuszy podczas zabezpieczeń imprez masowych.

17 czerwca dzieci z grupy „Biedronki”odwiedziły Aptekę „Śródmiejską’ w Nakle. Pani Karolina – kierownik apteki, wyjaśniła na czym polega praca farmaceuty, w jaki sposób przygotowuje się leki, kremy czy syropy. Przedszkolaki zwiedziły również pomieszczenia,
w których znajduje się mnóstwo szuflad z przeróżnymi medykamentami. Każdy otrzymał upominek, a dzieci w zamian za ciekawe zajęcia wręczyły laurkę z podziękowaniami.

17 i 18 czerwca dzieci z naszego przedszkola odwiedziły również, w podzielonych grupach, Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Nakle. Celem wizyty było zapoznanie przedszkolaków ze specyfiką pracy strażaków, samochodami pożarniczymi oraz sprzętem będącym na ich wyposażeniu. Dzieci zostały zapoznane z zagrożeniami, jakie mogą wystąpić podczas pożaru oraz zasadami zachowania podczas wystąpienia zagrożenia, utrwaliły numery alarmowe. Przedszkolaki zwiedziły również budynek komendy straży. Z zaciekawieniem słuchały wyjaśnień strażaków dotyczących ich pracy, podziwiały wyposażenie każdego wozu strażackiego, a także mogły przymierzyć ubranie i hełm strażacki. Dzieci wróciły zadowolone i urzeczone pracą strażaka, za którą wszyscy jesteśmy ogromnie wdzięczni.

Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do poznania przez naszych przedszkolaków tajników pracy poszczególnych zawodów, a także za cenne lekcje dotyczące szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

 

 

 

Przedszkole nr 2 w Nakle nad Notecią