Nakło nad Notecią: Dzielnicowi z pracownikami socjalnymi kontrolowali miejsca przebywania osób bezdomnych

Nieuchronnie zbliża się zima. Towarzyszące jej niskie temperatury są bardzo niebezpieczne dla bezdomnych. Dzielnicowi z nakielskiej komendy, wspólnie z przedstawicielami pomocy społecznej, kontrolują miejsca, gdzie schronienia szukają osoby bez dachu nad głową.

Mroźne poranki i noce, szczególnie ciężkie są dla osób, które nie mają własnego dachu nad głową. Bezdomni szukają w okresie zimy schronienia najczęściej na dworcach kolejowych, klatkach schodowych, ogródkach działkowych oraz w piwnicach i pustostanach. Wszędzie tam, gdzie mogą się choć trochę ogrzać.

Nie bądźmy obojętni i pamiętajmy, że obowiązkiem każdego z nas jest reagowanie na cudzą krzywdę, gdyż mogą być wśród nas tacy, którzy potrzebują tej pomocy, a boją się o nią poprosić. Informujmy odpowiednie służby o miejscach przebywania bezdomnych i potrzebujących pomocy. Szczególnie zwracajmy uwagę na osoby będące pod działaniem alkoholu, gdyż organizm osoby nietrzeźwej wychładza się zdecydowanie szybciej.

Wczoraj (30.11.21) dzielnicowi wspólnie z pracownikami Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej z Nakła, kontrolowali miejsca, w których przebywają bezdomni. Podczas kontroli informowano o placówkach, które mają do zaoferowania ciepły posiłek i nocleg.

Policjanci apelują do mieszkańców powiatu, aby o przypadkach osób bezdomnych, wymagających pomocy, informować pod numerami alarmowymi. Każda informacja zostanie przez funkcjonariuszy sprawdzona i podjęte zostaną odpowiednie kroki mające na celu udzielenie potrzebującym pomocy.

Komenda Powiatowa Policji w Nakle nad Notecią