Nakło nad Notecią: GIBONY zwyciężają Turniej Streetball!

271

W dniu 27.06.2020 r. w Nakle nad Notecią odbył się turniej koszykówki ulicznej Streetball 3X3. Zaplanowany on był na ubiegły tydzień, lecz w związku z niesprzyjającymi warunkami pogodowymi został przełożony na sobotę, 27 czerwca. Pogoda w tym dniu dopisała, jednak mokry tartan nie pozwolił na rozegranie zawodów na świeżym powietrzu. Dzięki uprzejmości Pana Kazimierza Toczko -Dyrektora ZSŻŚ w Nakle nad Notecią oraz Pana Krzysztofa Gilla, można było poprowadzić rozgrywki na hali sportowej.

Zawody rozpoczęły się o godzinie 10:00. Rozegrano dwanaście kolejek meczów grupowych, które miały na celu wyłonienie 8 z 12 najlepszych zespołów. Następnie miała miejsce faza play-off, która wyłoniła zwycięzców turnieju.

W “bydgoskim” finale PBC 3X3 Team uległ Gibonom, natomiast w starciu o 3 miejsce zmierzyły się dwie nakielskie drużyny – Scoring Machines pokonali Bocianie Gniazdo. Około godziny 14.00 odbyło się wręczenie nagród: pucharów, dyplomów oraz upominków Gminy Nakło nad Notecią. Na najlepszą drużynę czekał także voucher w wysokości 300 złotych. W turnieju, oprócz lokalnych sportowców wzięli udział także zawodnicy z Bydgoszczy oraz Czerska.

Szczególne podziękowania składam dla Pana Sławomira Napierały – Burmistrza Miasta i Gminy Nakło nad Notecią, Radnego Rady Miejskiej – Pana Jana Grabarskiego oraz Spółki Nakielski Sport, w szczególności dla Pani Prezes Anny Mrozek oraz Pana Macieja Łuczaka za niezbędną pomoc w organizacji turnieju oraz ufundowanie nagród. Chciałbym także podziękować Panu Pawłowi Wiśniewskiemu – Przewodniczącemu Rady Miejskiej w Nakle nad Notecią za ufundowanie pucharów dla najlepszych zespołów oraz Panu Marcinowi Jankowskiemu za dostarczenie wody dla wszystkich zespołów.

Organizator turnieju Piotr Szarszewski

zdjęcia: Witold Szarszewski