Nakło nad Notecią: Kompletnie pijany, z sądowym zakazem, uciekał przed policyjną kontrolą

Za jazdę w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania dożywotniego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów oraz ucieczkę przed policyjną kontrolą odpowie 30-letni kierowca opla, którego po pościgu zatrzymali policjanci nakielskiej „drogówki”. Mężczyźnie grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Sytuacja miała miejsce w niedzielę (7.06.20 r.) około godziny 20:00 w Ślesinie. Pełniący tam służbę policjanci nakielskiego referatu ruchu drogowego zauważyli nadjeżdżającego opla corsę. Auto miało niesprawne oświetlenie, dlatego mundurowi wydali kierowcy sygnał do zatrzymania. Siedzący za kierownicą mężczyzna najpierw zwolnił, spojrzał na policjantów, po czym wcisnął „gaz do dechy” i odjechał.

Policjanci pojechali za nim, cały czas dając sygnały nakazujące zatrzymanie pojazdu. Po przejechaniu kilku kilometrów auto zatrzymało się, a kierowca zaczął uciekać pieszo. Wtedy został zatrzymany. Okazało się, że prowadzący opla 30-latek był kompletnie pijany. Alkomat wykazał w jego organizmie aż 2 promile. Być może to był powód ucieczki przed kontrolą, a być może powodem był fakt, że kierowca miał dożywotni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Zatrzymany „dochodził do siebie” pod opieką rodziny. Niebawem będzie mógł wytłumaczyć swoje zachowanie i zostaną mu przedstawione zarzuty za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania sądowego zakazu oraz ucieczkę przed policyjną kontrola.

Zgodnie z kodeksem karnym 30-latkowi grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

autor: podkom. Justyna Andrzejewska – oficer prasowy KPP w Nakle nad Notecią
zdjęcie ilustracyjne