Nakło nad Notecią: Modlono się do św. Rocha

W niedzielę, 14 sierpnia 2022 roku w parafii pw. św. Wawrzyńca w Nakle nad Notecią triduum obchodów związanych ze wspomnieniem św. Rocha, jednego z orędowników w czasie zarazy. Nie przestaje się przywoływania pomocy św. Rocha, jednak ze względu długotrwały stan epidemii, figura św. Rocha wraca do bocznej nawy kościoła.

Wczoraj, 16 sierpnia 2022 roku po mszy św. wieczornej udano się do miejsc, w których na początku pandemii modlono się o opiekę, na krótkie modlitwy dziękczynno-błagalne w obecności figury św. Rocha. Miejscami takimi byli: zbieg ścieżek w Parku J. Sobieskiego przy szpitalnym parkingu w Nakle nad Notecią, na Bielawach naprzeciw Rancza Amadeusza, w Lubaszcz naprzeciw szkoły oraz w Olszewce w kościele.

tekst i zdjęcia: Dariusz Wojciechowski

Kopiowanie, przetwarzanie, powielanie w całości lub w części treści opisu, zdjęć oraz wszelkich elementów graficznych a także przechowywanie w systemach wyszukiwania, umieszczanie na innych stronach www, przekazywanie, przesyłanie czy udostępnianie innym osobom wyżej wymienionych elementów bez zgody właściciela i autora jest zabronione. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. (Dz. U. z 2019 r. poz. 1231 z późn. zm.).