Nakło nad Notecią: Niekraszewicz Patryk wygrał XVI Turniej Tenisa Amatorów o Puchar Burmistrza

Od 21 sierpnia 2020 roku do dzisiaj, na kortach miejskich i korcie Zespołu Szkół im. S. Staszica w Nakle nad Notecią rozgrywany był XVI Turniej Tenisa Amatorów o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Nakło nad Notecią. Dzisiaj, 23 sierpnia 2020 roku rozegrano mecze półfinałowe oraz finał. Po uroczystym podsumowaniu zawodów dokonanym przez prezesa NTT Sokół Jacka Janikowskiego wręczenia nagród i pucharów ufundowanych przez Urząd Miasta i Gminy Nakło nad Notecią oraz firmę BEKO dokonał Burmistrz Sławomir Napierała, który wszystkim uczestnikom pogratulował zdrowej i solidnej rywalizacji, życząc jednocześnie dalszych sukcesów na tenisowych kortach. W finałowym meczu zagrali: Niekraszewicz Patryk i Michałkiewicz Karol, a mecz zakończył się wygraną tego pierwszego 2:0. Mecz finałowy nie był tak emocjonujący jak mecze półfinałowe. które kończyły się wynikami 2:1. Poniżej podajemy wyniki meczy ćwierćfinałowych, półfinałow i finału.

ćwierćfinały

Niekraszewicz Patryk – Toczko Hubert  2:0 (6:4  6:3)

Gdaniec Wojciech – Szmalc Paweł  2:1  (4:6  6:4  10:5)

Kwasigroch Antoni – Jagodziński Dariusz  2:0 (7:6 6:3)

Michałkiewicz Karol – Murek Jakub  2:0 (6:4  6:4)

półfinały

Niekraszewicz Patryk – Gdaniec Wojciech  2:1 (6:0  2:6  11:9)

Michałkiewicz Karol – Kwasigroch Antoni   2:1  (3:6  6:4  10:5)

finał

Niekraszewicz Patryk – Michałkiewicz Karol   2:0  (6:2  6:2)

Do rywalizacji w tegorocznej  XVI edycji turnieju o puchar burmistrza przystąpiło 20 zawodników między innymi z Bydgoszczy, Gdańska, Nakła, Łobżenicy, Torunia, Występu i Złotowa. Wszyscy zaprezentowali doskonałą formę fundując jednocześnie wspaniałe trzydniowe widowisko w pogodnej atmosferze i trochę kapryśnej, ale znośnej aurze.

Organizatorzy turnieju szczególne podziękowanie kierują do Piotra Zwolińskiego z Klubu Tenisowego „Zgoda” za udostępnienie krytego kortu podczas ulewy. 

tekst i zdjęcia: Dariusz Wojciechowski

Kopiowanie, przetwarzanie, powielanie w całości lub w części treści opisu, zdjęć oraz wszelkich elementów graficznych a także przechowywanie w systemach wyszukiwania, umieszczanie na innych stronach www, przekazywanie, przesyłanie czy udostępnianie innym osobom wyżej wymienionych elementów bez zgody właściciela i autora jest zabronione. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. (Dz. U. z 2019 r. poz. 1231 z późn. zm.).